První jarní den

30. března 2015 v 20:42 | Rotua |  Tipy, triky a návody
Moje zpracování velice originálně zadané slohové práce.

Už se Vám někdy stalo, že jste měli napsat sloh o prvním jarním dnu, nechali jste to na poslední chvíli a nevěděli jste, jak to uchopit? Opravdu? Vám taky?! To je ale náhoda! Potřebujete dobrou známku na vysvědčení? Jak z toho ven, ptáte se? Tento článek je tím, co hledáte! Psaní o prvním jarním dnu už Vás nikdy nezaskočí!
Nahlas si zopakujte zadání. "První jarní den". Nic? Prázdno? Nevadí. Napište líčení nebo vypravování. To nikdy nezklame. Napadlo Vás úžasné téma na fejeton nebo esej? Nevadí. Napište líčení nebo vypravování. Vybrali jste si líčení? Skvělá volba! Nyní se asi ptáte: "A jak mám vůbec začít?". To záleží na tom, jakou známku chcete dostat. Stačí Vám 3-4? Pak zkopírujte nějakou práci z internetu s názvem "Jaro", opravte i/y, přidejte pár čárek a pokud si opravdu věříte, tak přepište pár vět svými slovy. Pokud potřebujete známku lepší, pak postupujte podle následující osnovy:

a) Sloh začněte vcelku obyčejně. Probouzíte se a jdete k oknu.
Tip: Pro efekt můžete mít špatnou náladu, která bude kontrastovat s úžasností prvního jarního dne (nebo mít dobrou náladu a jarní den bude stát za prd).
b) Prásk! Teď byste nejraději napsali slovníkem Anči z páte třídy po lobotomii, která má pokojíček vyzdobený ve stylu "Justine Biebre chci tě!" jak kvetou kytišky, svítí sluníško a šveholí ptáškové. Na tuhle patetickou prasečinu rychle zapomeňte. Anče by to prošlo, ale Vám ne. Vyberte si určitou oblast (maximálně dvě) např. krmítko s rodinou ptáčku, záhonek s kytkama nebo tající sníh.
c) Začněte se samotným líčením (pozor na zdrobněliny!). Flákněte tam nějakou metaforu. Přisypte trochu úvahy o konci jednoho období a začátku nového nebo o probouzení přírody. Celé to zalejte sentimentální omáčkou vzpomínek. Pokud Vám někdo umřel na první jarní den, tak jste za vodou. A nakonec jemně dochutíme nějakým přirovnáním.
Tip: Snažte se přijít na nová a originální přirovnání. Např. Hromada sněhu mizela jako kupa koksu před feťákem.

Pokud ovládáte základy gramatiky a stylistiky nebo máte chytrou maminku, pak gratuluji! Právě jste napsali minimálně dvojkovou práci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama